Hakkımızda

Aynen Eldiven

1999 yılında Bursa’da pamuklu iş eldivenleri üretimine başlayan Aynen Eldiven, uzman kadrosu ile kısa süre içerisinde üretim kapasitesini ve kalitesini arttırarak piyasada rekabetçi konumda olmuştur.

Temel prensibi, ‘’Yüksek kapasite ile en iyi fiyat, ileri teknoloji ile en kaliteli eldiveni üretmek’’ olan Aynen Eldiven, 2005 yılından itibaren Gürsu Sanayi Bölgesinde yeni fabrikasında üretime devam etmektedir.

Fabrikamızda, Türkiye’nin seçkin ve sektöründe lider firmalarına, ekonomik üründen yüksek kaliteli ürüne kadar çeşitli iş eldivenleri üreterek ithalatçı firmaların vazgeçilmez üreticisi olmaya devam etmektedir.

Firmamız, 2014 yılı itibariyle markalarımız olan ‘’2G Nitrile’’, “2G flex” ve ‘’Golden Glove’’ eldivenleri uluslararası piyasada da tanıtmak amacıyla ihracata yönelmiştir.

Ayrıca 2019 yılında The Goodyear Tire & Rubber Company ile lisans anlaşması yaparak kalite standartları yükseltip, son teknoloji üretim ile üstün performanslı, dayanıklı iş eldivenleri üretip piyasadaki uzmanlığını pekiştirmiştir.

Ürünlerimiz, Avrupa Birliği 2016/425 Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliğine ve TS EN ISO 9001 kalite standardına uygun olarak üretilmiştir. Uluslararası akredite laboratuvardan aldığımız CE belgesi her bir ürünümüz için mevcuttur.

Ürünlerimiz mekanik risklere karşı koruma sağlayan eldivenler kategorisinde olduğu için EN 388:2016+A1:2018 standardına ve ayrıca EN 420: 2003+A1:2009 ve EN ISO 21420 standardı ile de eldivenin tasarımı, yapısı, tehlikelere karşı koruması, sunduğu konforu, verimliliği ve tüm koruyucu eldivenlere uygulanabilen işaretleme ve bilgilendirme için gerekli olan genel şartları içerdiğini belirtir.

Firmamız Şubat 2020’de Sanitized belgesi alarak kullanıcıların ellerini mantar ve yosun oluşumundan koruyup, toz akarlarını ve kokuları azaltan ve uzun süreli malzeme koruması sağlayan, hijyen işlevine sahip özelliklerde eldiven üreterek kalite ve güvencesini uluslararası alanda bir kez daha ispatlamıştır.

Ürünlerimizde insan sağlığına ve çevreye zararlı olabilecek hiçbir kimyasal madde kullanılmamaktadır. Uluslararası akredite laboratuvardan aldığımız sertifikalar bunu desteklemektedir.

Firmamız, sürdürülebilir başarı ve çevreci anlayışla, daha yaşanılabilir bir çevre için, üretim süreçlerinin tüm aşamalarında çevresel duyarlılık kriterlerini benimseyerek, doğal kaynakların korunması, hava ve su kirliliğinin önlenmesi ile çevreye ve doğaya değer katan uygulamaların geliştirilmesi noktasında, büyük bir sorumluluk duygusuyla hareket etmektedir.